Co nowego w przedszkolu Skrzat

Co nowego w przedszkolu Skrzat

Co nowego w przedszkolu Skrzat 150 150 Niepubliczne Przedszkole Skrzat z oddziałami specjalnymi

Co robiliśmy w Przedszkolu?

Przedszkolaki w Skrzacie zaczynają rok bardzo uroczyście; Po miesięcznej aklimatyzacji odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka. W tym dniu każdy oficjalnie stał się członkiem „Skrzatowej” społeczności. Uroczystość ta była pierwszą spośród licznych planowanych wydarzeń nadchodzącej jesieni.

Nasze Przedszkolaki do tej pory miały okazję uczestniczyć w spotkaniach teatralnych: „Kopciuszek”, „Doktor Ula” oraz „To i owo o jesieni” które wprowadziły je w magiczny świat bajek. Dzień Pluszowego Misia – to był bardzo radosny dzień! Każdy przedszkolak przyszedł w towarzystwie swojego ulubionego misia. Dzieci prezentowały swoje misie, potem odbyły się wspólne tańce, zabawy oraz oglądanie bajek z misiami w roli głównej.

W Andrzejkowe popołudnie wszystkie przedszkolaki spędziły na wróżbach, konkursach, zabawach i wspólnych tańcach. Nie zabrakło wróżb z laniem wosku, rzucanie skórek po jabłkach oraz wyławianie zabawek z kisielu. Mikołaj – Tego dnia pojawił się w przedszkolu długo oczekiwany Gość. Wszystkie dzieci bardzo czekały na spotkanie z Mikołajem. Powitały go piosenką i wierszami, zaprosiły do wspólnego tańca. Potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Następne takie spotkanie dopiero…za rok. Wigilia z rodzicami w grudniu odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci i rodzice wykonywali bombki i kartki świąteczne. W miłej i świątecznej atmosferze wszyscy wspólnie kolędowali, podzielili się opłatkiem oraz ubrali choinkę wykonanymi bombkami.

Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola zaprosiły nasze Skrzaty na Jasełka. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały występy swoich starszych kolegów. Dzień Babci i Dziadka W tym szczególnym dniu, dzieci zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie muzyczne „Zimowa opowieść” oraz wierszyki i piosenki. Dzieci obdarowały swoich gości prezentami, które własnoręcznie wykonały na zajęciach. Bal karnawałowy. Dzieci z całego przedszkola bawiły się na wielkim balu karnawałowym. Pojawiły się w pięknych, kolorowych strojach. Jak na prawdziwy bal przystało grała orkiestra, która grała wielkie przeboje muzyki dziecięcej ale nie tylko. Wszyscy tańczyli w rytmie samby, cha-chy, walczyka. Nie zabrakło wesołych i ciekawych konkursów. Każdy mógł się pochwalić swoim tanecznym talentem. Zimę zakończyliśmy w romantycznej atmosferze.

Walentynkowy nastrój udzielił się wszystkim, a kolor czerwony 14 lutego był kolorem obowiązkowym. Na buziach pojawiły się serduszka, uczyliśmy się jak być miłym dla innych i jak okazywać sobie pozytywne uczucia, i tak w naszym przedszkolu na dobry tydzień zamieszkała Dziewczynka Walentynka. Wypatrując wiosny i czekając na nią z utęsknieniem postanowiliśmy po prostu być szczęśliwi w nadziei, że taki stan sprowadzi do nas Panią Wiosnę nieco wcześniej. W pierwszych promieniach wiosennego słońca wzięliśmy udział w miejskiej akcji „Lublin is also happy”. Mieliśmy wyjątkową okazję wziąć udział w nagrywaniu prawdziwego teledysku.

Przełom marca i kwietnia w naszym przedszkolu to czas po hasłem teatralnych przeżyć. W przedszkolu oglądaliśmy przedstawienie „Akademia fotografii Pana Kleksa” a kilka dni później wybraliśmy się na prawdziwy spektakl do Teatru im. CH. H. Andersena w Lublinie zatytułowany „Tymoteusz i łobuziaki”. Na szczęście przedszkolaki okazały się wytrawnymi widzami, mimo iż niektórzy dopiero po raz pierwszy byli w teatralnych murach, to łobuziaki królowały tylko na scenie. Teatralne doznania zwieńczył spacer po starym mieście, który był szansą do obserwowania życia miasta i jego architektury wraz z najpiękniejszymi zabytkami.